Gips szpachlowy – jeden produkt, wiele korzyści

Gips szpachlowy – jeden produkt, wiele korzyści

Gips szpachlowy, czyli specjalna mieszanka gipsowa, to materiał przystosowany do szpachlowania. Wszystko to dzięki dobraniu specjalnych dodatków opóźniających czas wiązania gipsu oraz wyciągania wody z zaprawy. Obecnie gips szpachlowy znajduje zastosowanie przede wszystkim podczas łączenia płyt gipsowo-kartonowych, naprawy pęknięć, a także uzupełniania ubytków. Jakie są ich główne zalety? Jak go wybrać?

Gips szpachlowy a gładź gipsowa

Główną zaletą gipsu szpachlowego jest szeroki zakres zastosowania. Nadaje się on bowiem nie tylko do drobnych prac. Świetnie sprawdzi się bowiem również na dużych powierzchniach. Ten rodzaj produktu często jest mylony z gładzią gipsową. Czym się od siebie różnią?

Gips szpachlowy może być wykorzystywany między innymi podczas osadzania narożników oraz instalacji puszek elektrycznych, ale ma też służy do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych.

Gładź gipsowa daje się łatwo szlifować i jest dedykowana do równych powierzchni, na których chcemy uzyskać idealną gładkość. Taka powierzchnia niezbędna jest na przykład jako podkład pod farbę. Powierzchnia stworzona przez gładź jest bardziej miękka niż taka, na którą nałożono gips szpachlowy. Nie należy jej zatem stosować na elementach budowanych narażonych na uderzenia.   

Gips szpachlowy coraz popularniejszy 

W obecnych czasach, kiedy ceny materiałów budowalnych rosną w zastraszającym tempie, potrzebne są rozwiązania uniwersalne.  Poznaj jeden z takich produktów.

Gips szpachlowy Nida Finish przeznaczony jest do stosowania na końcowym etapie układania płyt gipsowo-kartonowych. Materiał ten charakteryzuje średnia twardość. Ponadto idealnie łączy się on z produktem Nida Start. Pokrywa on daną powierzchnię w taki sposób, że prowadzenie kolejnych prac wykończeniowych nie stanowi już żadnego problemu.

Wykorzystanie gipsu szpachlowego Nida Finish pozwala także na łatwe szlifowanie powierzchni, co redukuje koszty robocizny. Produkty firmy Siniat zapewniają więc nie tylko trwałe, ale również estetyczne wykończenie każdej powierzchni. Czym charakteryzuje się wspomniany produkt? Sprawdź ofertę na stronie producenta: https://www.siniat.pl/pl-pl/produkty-i-systemy/produkty/masy/

Nowoczesny dom

ul. Piękna 5 25-415 Kraków

522-310-428

kontakt@e-projektydomow.pl