Świąteczne oświetlenie zewnętrzne

Świąteczne oświetlenie zewnętrzne

Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia są czasem bardzo wyjątkowym. Wielu osobom w dużej mierze kojarzą się one z przystrajaniem domu, oczywiście za pomocą różnego rodzaju lampek choinkowych i tym podobnego oświetlenia. Jest to skojarzenie bardzo trafne, niemniej ozdobić możemy nie tylko wnętrze naszego domu czy mieszkania. Szczególnie "popisać" mogą się tutaj osoby posiadające własny dom, ozdabiając go różnymi dekoracjami świetlnymi z zewnątrz.

Bezpieczeństwo podczas oświetlania domu na święta

Tutaj jednak podstawą jest nasze bezpieczeństwo. Dlatego też decydując się na wybór świątecznego oświetlenia, którym zamierzamy ozdobić przykładowo balkon, ogrodzenie czy drzewa w ogrodzie musimy wybierać wśród specjalnie stworzonego do tego celu oświetlenia zewnętrznego. W takim wypadku poza estetyką wykonania liczy się jak najwyższa odporność na wilgoć i niskie temperatury. Wszelkie wybrane przez nas lampy zewnętrzne, węże świetlne czy girlandy koniecznie muszą być opatrzone takim symbolem jak IP 44. W praktyce oznacza to, że oprawa oświetlenia jest szczelna i wodoodporna.

Jakie świąteczne oświetlenie wybrać?

Wybierając oświetlenie zewnętrzne, warto zainwestować w lampy, lampki, węże i inne podobne produkty wykonane w nowoczesnej technologii LED. Dzięki temu po świętach nie zdziwimy się, gdy otrzymamy rachunek za prąd. A jak wiadomo, zewnętrzne oświetlenie będzie się pięknie prezentować, tylko gdy będzie włączone, a będzie włączone bardzo długo. Dodatkowo lampy ledowe są o wiele trwalsze i odporne aniżeli tradycyjne żarówki.

Kurtyny świetlne - czym są? Czy to dobra dekoracja bożonarodzeniowa?

Jedną z propozycji na udekorowanie ogrodu są tak zwane kurtyny świetlne. Możemy nabyć je w różnych długościach i kolorach, możemy je dowolnie łączyć, jeśli taką kurtyną chcemy udekorować przykładowo cały balkon czy płot. Dalej mamy wspomniane już węże świetlne, które doskonale nadadzą się do dekoracji drzew i krzewów. Możemy też zakupić już gotowe węże świetlne na przykład w formie "spadającej gwiazdy". Owe węże, a także łańcuchy świetlne obecnie także wykonywane są już w technologii LED.

Nowoczesny dom

ul. Piękna 5 25-415 Kraków

522-310-428

kontakt@e-projektydomow.pl