Trendy 2023 w świecie żyrandoli

Trendy 2023 w świecie żyrandoli

Oświetlenie wiszące jest kluczowym elementem dekoracyjnym większości salonów. Rozłożysty, efektowny żyrandol może stać się nawet focal pointem całego wystroju. W 2023 roku, w branży oświetleniowej zaobserwowaliśmy sporo nowych trendów. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tym, które dotyczą żyrandoli. Inwestując w modne żyrandole, dodasz swoim wnętrzom blasku i uroku w najlepszym stylu!

Niebanalny minimalizm

Minimalizm niezmiennie utrzymuje się na topie, dlatego w tym sezonie możesz śmiało postawić na proste, praktycznie pozbawione zdobień lampy wiszące. Popularnością cieszą się minimalistyczne żyrandole o czarnym, białym i metalicznym wykończeniu. Dają się one łatwo wkomponować w różnorodnie urządzone wnętrza – nie tylko nowoczesne, ale również loftowe, skandynawskie czy eko. Ale oszczędna forma nie powinna oznaczać nudy czy nijakości. Minimalizmowi musi towarzyszyć kreatywny, oryginalny design.

Nietypowe materiały

Żyrandole w 2023 roku kuszą nie tylko niebanalnymi kształtami czy intensywnymi kolorami, ale również nietypowymi materiałami, z których zostały wykonane. Eksperymenty z takimi surowcami, jak ceramika, kryształ, egzotyczne gatunki drewna, lina konopna, marmur, lastryko czy innowacyjne tworzywa sztuczne, pozwalają tworzyć artystyczne lampy wiszące, które bardziej niż oprawy oświetleniowe, przypominają dzieła sztuki.

Inspiracje naturą

Pragnienie bliskości natury jest doskonale widoczne w projektowanym obecnie oświetleniu wiszącym (i nie tylko wiszącym). Modne żyrandole silnie nawiązują do przyrody – naturalnie występujących w niej materiałów, barw i kształtów. I tak na rynku przybywa żyrandoli, które przypominają rozkwitające kwiaty, powiewające na wietrze liście, klatki z ptakami itp. Tak zaprojektowane lampy wiszące tworzą przytulną, relaksującą atmosferę we wnętrzach i pozwalają zbliżyć się do natury. Nawet, gdy mieszkasz w samym centrum miasta.  

Nowe technologie

Nowoczesne lampy wiszące nadążają za postępem technologicznym. Coraz więcej żyrandoli posiada np. zintegrowane z oprawą diody LED (świecą latami bez konieczności wymieniania żarówek) oraz funkcję regulacji koloru i intensywności światła. Niektórymi modelami można sterować poprzez aplikację na smartfonie. 

W stylu retro

Dawne wzornictwo wraca do łask z nowoczesnym twistem! Lampy wiszące rodem z lat 60. czy 70. XX wieku ożywają na nową we współczesnych projektach. W modzie utrzymują się efektowne, złote, błyszczące, kilkupoziomowe żyrandole (kryształowe też!), jednak splendor i połysk w stylu glamour obowiązkowo idą w parze z minimalistyczną formą.

Podsumowanie

Pod pojęciem modnych żyrandoli kryje się tak naprawdę bardzo szeroka gama modeli, wśród których każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Tegoroczne top trendy spodobają się przede wszystkim minimalistom szukającym czegoś niepowtarzalnego, miłośnikom organicznych form i materiałów, entuzjastom gadżetów i nowych technologii oraz zwolennikom retro wzornictwa.

Nowoczesny dom

ul. Piękna 5 25-415 Kraków

522-310-428

kontakt@e-projektydomow.pl