Spraw, aby Twój salon nabrał kolorów

Spraw, aby Twój salon nabrał kolorów

Salon to istotne miejsce w Twoim domu. To zwykle tam wypoczywasz lub przyjmujesz gości. Zadbaj o właściwe kolory ścian, gdyż mają zdecydowany wpływ na Twój nastrój. Jedne barwy dodadzą energii, inne zadziałają kojąco.

Pamiętaj, że równie ważny jak kolor farby jest także jej rodzaj. Nowe technologie sprawiają, że farby są coraz bardziej odporne na szorowanie i wielokrotne zmywanie, co jest ważnym aspektem w tak często używanym pomieszczeniu jak salon. Dobra farba zapewni połysk i doskonałą gładkość Twoim ścianom.

Zainspiruj się przed malowaniem ścian

Trzeba przyznać, że dobór odpowiedniej kolorystyki to nie lada gratka. Dostępne wzorniki kuszą imponującymi barwami, co wcale nie oznacza, że wszystkie będą pasowały do Twojego wnętrza. Szeroki zakres palety, choć daje wiele możliwości, to również znacznie utrudnia wybór. Przede wszystkim zastanów się, czy preferujesz wyraziste kolory, czy raczej spokojne odcienie. To Twój salon, czuj się w nim dobrze. Określ także warunki takie jak: oświetlenie, wielkość. Za pomocą odpowiedniego koloru ścian ławo skorygujesz minusy wnętrza.

Kolorowo mi! - Kolorowy wystrój wnętrz

Jeśli postawisz sobie za cel, by wnętrze nabrało przytulnego charakteru, zrezygnuj z koloru niebieskiego, gdyż należy zdecydowanie do gamy chłodnych odcieni. Jednak niezaprzeczalną zaletą tego koloru, podobnie jak bieli jest optyczne powiększenie wnętrz. Na pewno więc sprawdzi się w przypadku nie zbyt dużego pomieszczenia. Wpływa także na odprężenie i ukojenie. Istotny jest odcień, np. błękit kojarzy się z luksusem i elegancją.

By Twoje wnętrze nabrało ciepłego charakteru, warto postawić na słoneczne kolory, czyli wszelkie odcienie żółtego. Rozjaśni pomieszczenie nawet w najbardziej szary dzień. W dodatku to kolor, który łatwo łączyć z innymi.

Ciekawym rozwiązaniem na barwę w salonie są także naturalne barwy, czyli beże i szarości. Wpływają na koncentrację i dają poczucie bezpieczeństwa. Na pewno sprawdzą się w nowoczesnym wystroju wnętrza.

Poczuj energię w pokoju

Prawdziwie optymistycznym kolorem jest pomarańczowy. Ta energetyzująca, wręcz tropikalna barwa motywuje do działania. Jest jednak trudna w aranżacji wnętrza i jeśli nie masz odwagi na pomalowanie całych ścian, to warto zapewnić choćby pomarańczowe dodatki. Ten kolor łatwo łączyć z szarościami, beżami, zieleniami oraz błękitami.

Podobnie jest z czerwienią. To także kolor przerywający monotonię i dostarczający energii. Jednak musi być odpowiednio zastosowany, by nie stał się męczący. Czasem jednak lepiej pozostać przy czerwonych dodatkach albo zdecydować się na pomalowaniu tylko jednej ściany.

Nowoczesny dom

ul. Piękna 5 25-415 Kraków

522-310-428

kontakt@e-projektydomow.pl