Jaka tapeta do jakiego pomieszczenia?

Jaka tapeta do jakiego pomieszczenia?

Tapeta ma to do siebie, że można ją wykorzystać w różnych pomieszczeniach i ma bardzo dużą gamę kolorystyczną. Tapetami można wykończyć ściany na różne ciekawe pomysły, łącząc kolory, wzory i strukturę. Dobrze dobrana tapeta do wnętrza, może nam posłużyć przez wiele lat. Nawet tania tapeta może bardzo udekorować nam wnętrze.

Rodzaje tapet - jakie możemy kupić?

- Tapeta papierowa: wykonana z jednej lub dwu warstw. Może być ta tapeta tłoczona lub drukowana.

- Tapeta winylowa: wykonana jest z wierzchu winylową warstwą a spód z papieru. Winyl jest cienki, ale odporny na zarysowania. Tapety te są odporne na ogień i wodę.

- Tapety na fizelinie: wykonana jest z papieru lub wizeliny, ale podklejone fizeliną. Są te tapety bardzo ciepłe i kryją dobrze nierówności.

- Tapety z włókna szklanego: wykonana jest tkaniny podobnej do tkaniny. Są one odporne na wilgoć i ogień i można je malować. Niestety trudno jest zmyć ją ze ściany, schodzi często z tynkiem.

- Tapety rauhfaser: wykonana jest z dwóch warstw papieru połączonego z drewnianymi wiórkami. Super się prezentują, można je także malować.

Jaki kolor tapety wybrać najlepiej?

Otóż tapety mają bardzo urozmaiconą kolorystykę. Na naszym rynku można kupić w różnych odcieniach: pastelowych, delikatnych wzorach, a także w mocnych odcieniach i nietypowych połączeń. Gama jest spora, ale wzornictwo też. Bardzo modny jest styl orientalny, wzory kwiatowe i geometryczne, a także wielkie motywy dekoracyjne.

Jaką wybrać tapetę, aby była najdłużej czysta w danych pomieszczeniach?

- Łazienka, kuchnia: winylowa, z włókna szklanego.

- Hol, pokój dziecięcy: winylowa, na fizelinie.

- Pokój dzienny, sypialnia: papierowa, fizelinowa, winylowa, rauhfaser.

Jaką tapetę odradzamy do danych pomieszczeń?

- Łazienka, kuchnia: papierowa i rauhfaser

- Hol, pokój dziecięcy: papierowa i rauhfaser.

Dobry wybór tapety do danych pomieszczeń to super rozwiązanie na piękne wnętrze. Co roku na rynek wchodzą nowe aranżacje z tym produktem. Do tego nowe gamy kolorystyczne, wzory i struktury. Z roku na rok większy wybór i trudności z decydowaniem się na, jaką kol wiek z nich. Najlepiej poradzić się projektanta o dobór tapety do wnętrza lub wybrać pod własny gust i kolorystykę, którą lubimy. Musimy jednak pamiętać, że zbyt duża różnorodność kolorystyczna nie zawsze daje efekt taki co jeden czy dwa odcienie. Nie zawsze to, co gołym okiem wydaje się ładne, będzie ładnie prezentować się u nas w naszym wnętrzu.

Nowoczesny dom

ul. Piękna 5 25-415 Kraków

522-310-428

kontakt@e-projektydomow.pl