Projektowanie wnętrz a feng-shui

Projektowanie wnętrz a feng-shui

Ying i Yang - podstawy Feng Shui

Ying i Yang, dobro i zło, ciemność i światło to nieodłączne elementy świata, w którym żyjemy. Fundamenty rzeczywistości widzialnej i niewidzialnej. Z tej filozofii dalekiego wschodu rozpowszechnionej także ze świetnym rezultatem w całym zachodnim świecie czerpie Feng Shui, którego możesz użyć do stworzenia idealnego wnętrza nasyconego energią i równowagą wszechświata.

Poznaj jak możesz ze swojego mieszkania uczynić prawdziwą świątynie i żyć zgodnie z zasadami niesamowitej sztuki, którą jest Feng Shui.

Na czym polega zasada Feng Shui?

Feng Shui to przede wszystkim kolory. To one wpływają na nastrój i potrafią zapanować nad negatywnymi emocjami. Zielony na przykład jest kolorem dla osób chcących poczuć się  młodo i zregenerować się po ciężkim dniu pracy. Czerwony to władza i potęga, kolor miłości, najlepiej go umieścić w zasadzie wszędzie, salon, kuchnia i oczywiście czerwień w sypialni. Pomarańczowy wzmacnia kreatywność. Złoto to kolor władców, wzmacnia i olśniewa. Niebieski to harmonia i spokój. Musisz pamiętać, że Yin to ciepło a Yang zimno. Warto tę wiedzę wykorzystać przy doborze zrównoważonych kolorów.

Według filozofii Feng Shui odpowiednio dobrane barwy zapewniają zmiany w życiu i są kluczem do utrzymania dobrego nastroju.

Czy Feng Shui ma naukowe podstawy?

Feng Shui nie jest praktyką możliwą do udowodnienia w naukowy sposób. Pewne rzeczy trzeba brać po prostu na wiarę i sprawdzić samemu ich skuteczność. Równowaga kolorów w mieszkaniu wydaje się jednak dobrym pomysłem i nie zaszkodzi wypróbować pewnych elementów na sobie.

Spodobały Ci się założenia tej niesamowitej filozofii tworzenia wnętrz, którą jest Feng Shui. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczął wykorzystywać jej elementy w życiu codziennym i żył zgodnie z zasadami harmonii i równowagi.

Nowoczesny dom

ul. Piękna 5 25-415 Kraków

522-310-428

kontakt@e-projektydomow.pl