Jak znaleźć dobrego architekta wnętrz?

Jak znaleźć dobrego architekta wnętrz?

Dlaczego warto poszukać architekta wnętrz?

Ludzie coraz częściej po zbudowaniu swojego domu marzeń dochodzą do wniosku, że czegoś im jednak brakuje i nie czują się w pełni komfortowo. Po jakimś czasie dochodzą do wniosku, że dom to podstawa dla ogrodu. Te dwie rzeczy  łączą się ze sobą nierozłącznie i niektórzy twierdzą nawet, że dom jest dodatkiem do ogrody, a nie odwrotnie.

Jak znaleźć odpowiedniego architekta wnętrz?

Na początek 4 główne kroki, dzięki którym znajdziesz właściwego architekta wnętrz:

1. Przeglądnij oferty dostępne w internecie, aby odnaleźć projektantów lub biura projektowe. Przyglądnij się stronom architektów, zwróć uwagę na ich estetykę oraz zrealizowane do tej pory prace, to pozwoli Ci określić styl każdego z nich. Pamiętaj, aby nie wyciągać wniosków na podstawie tylko jednego czy dwóch projektów.

2. Jeśli jest to możliwe, odszukaj osoby działające na Twoim rynku lokalnym. Znając okolice, przy wyborze potrzebnych materiałów będą się kierować dostępnością ich w okolicznych punktach sprzedażowych, a dodatkowo dużo łatwiej będzie wezwać projektanta, aby nadzorował prace na budowie.

3. Z projektantami umawiaj się zawsze w miejscu budowy. Rozmowa z nimi powinna być niezobowiązująca. Przekonasz się, czy architekt jest konkretny, wie, czego chce, ma wizje, jak dom powinien wyglądać, oraz w końcu czy jego myślenie jest spójne z Twoimi oczekiwaniami. Ważne jest czy umiesz się z tą osobą dogadać, ponieważ wasze rozmowy potrwają jeszcze przez jakiś czas. Po rozmowie zapytaj także o wycenę. Z każdym architektem powinieneś porozmawiać w taki sam sposób, zadając podobne pytania, dzięki czemu łatwiej będzie Ci porównać każdego z nich.

4. Wybierz tego, którego najbardziej odpowiadają Ci czas realizacji zlecenia, zakres prac, cena oraz płatności. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem projektu dokładnie ustalić zakres prac architekta.

Architekt krajobrazu - czy warto?

Po pierwszej fali motywacji i chęci założenia własnego ogrodu nadchodzi chwila, w której zdajesz sobie sprawę z tego, że nie bardzo wiesz, jak zrobić wszystko tak, jak widziałeś to na zdjęciach w specjalistycznych pismach czy Internecie. Dochodzisz w końcu do wniosku, że jedyną szansą na profesjonalny ogród jest wynajęcie architekta wnętrz, czy architekta ogrodów.

Dobry architekt krajobrazu to osoba wszechstronnie uzdolniona. Ona bierze odpowiedzialność za to jak będziesz się czuł w swoim ogrodzie przez wiele lat, dlatego trzeba stawiać tylko i wyłącznie na osoby z ogromnym doświadczeniem i znających się na różnych stylach projektowania i potrafiących przekazać swoją wizję klientowi. Jeżeli nie czujesz tak zwanej chemii z architektem lepiej zrezygnować z jego usług. Architekta krajobrazu można znaleźć też dzięki pomocy Internetu. Istnieje wiele forów tematycznych, na których ludzie wymieniają się opiniami i uwagami na temat tworzenia ogrodów.

Istotne jest także połączenie architekta krajobrazu z inżynierem budownictwa. Taka para jest w stanie zrobić dosłownie wszystko w Twoim ogrodzie. Nie tylko stworzą ogród, ale dodadzą mu blasku dzięki wstawieniu dodatkowego oświetlenia czy oczek wodnych.

Bez pomocy architekta krajobrazu zadanie wykonania profesjonalnego ogrodu jest w zasadzie niemożliwe. Znajdź więc profesjonalistę w swojej dziedzinie i nie wahaj się w niego zainwestować, ponieważ efekt, jaki osiągniesz, przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania.

Nowoczesny dom

ul. Piękna 5 25-415 Kraków

522-310-428

kontakt@e-projektydomow.pl