Proste sposoby na metamorfozę Twojego mieszkania

Proste sposoby na metamorfozę Twojego mieszkania

Twoje mieszkanie jest za małe, zbyt wysokie lub uważasz, że jest nieprzytulne? Wystarczy kilka trików związanych z malowaniem, by w bardzo prosty sposób naprawić złe wrażenie. Odpowiedni kolor, wzór lub faktura może wiele wnieść w wystrój każdego mieszkania.

Optyczne powiększenie mieszkania

Mieszkanie wyda się szersze, gdy jedną ze ścian pomalujesz ciemniejszym kolorem. Optycznie oddali się od reszty ścian. To bardzo dobre rozwiązanie dla wąskich pokoi, które nigdy nie wyglądają zbyt dobrze. Możesz uwypuklić ten efekt, jeśli ciemnym kolorem wykonasz malunek przedstawiający kadr w kadrze. Odwrotny zabieg, a więc pomalowanie jednej ściany jaśniej od pozostałych spowoduje oczywiście jej przysunięcie. W ten sposób uda Ci się skorygować niewłaściwe proporcje wnętrza.

Na małe pomieszczenia jest jeszcze jedno rozwiązanie, zwłaszcza gdy pozbawione są okna. Pomaluj sufit i ścianę tą samą ciemną barwą. Trudno będzie w takim pokoju odnaleźć jego granice, więc automatycznie wyda się większe, niż jest w rzeczywistości.

Przytulne cztery kąty

Masz wysokie mieszkanie? Wydaje Ci się zbyt obszerne? Jeśli jest dobrze oświetlone, możesz zastosować powyższy trik. Pomaluj ściany oraz sufit tą samą, nasyconą barwą. W ten sposób nastąpi optyczne obniżenie sufitu, przez co mieszkania stanie się przytulne. To dobre rozwiązanie, gdy któryś z pokoi jest zbyt obszerny.

Ciepłe i zimne kolory w mieszkaniu

Duże znaczenie ma nasz wybór pomiędzy ciepłymi czy chłodnymi odcieniami. Ciepłe barwy, choć dodają przytulności wnętrzom, to również tworzą efekt optycznego pomniejszenia. Chłodne kolory warto stosować, gdy zamierzamy powiększyć pomieszczenie. Postaraj się użyć farby z połyskiem, np. satynowej. Spotęguje to wrażenie przestronności pomieszczenia. Z kolei farby matowe nie odbijają światła, dlatego możesz zastosować je w zbyt jasnym wnętrzu.

Efektowna przecierka w naszym wnętrzu

Przecierka to nietuzinkowa i elegancka dekoracja uzyskiwana m.in. za pomocą techniki laserunkowej. Jeśli nałożysz bejcę tak, by wzór zagęszczał się ku dołowi lub którejś ze ścian, to pomieszczenie zyska lekkość i przestronność.

 

Nowoczesny dom

ul. Piękna 5 25-415 Kraków

522-310-428

kontakt@e-projektydomow.pl