Jakie są koszty adaptacji gotowego projektu domu?

Jakie są koszty adaptacji gotowego projektu domu?

Adaptacja projektu domu - czym jest?

Gotowy projekt należy poddać adaptacji, czyli dostosowaniu do warunków związanych z działką i wymaganiami stawianymi przez urzędy. Adaptację projektu można zlecić jedynie wykwalifikowanemu architektowi, który posiada wszelkie potrzebne uprawnienia.

Wybór architekta - ważny aspekt

Wybór właściwego architekta jest ważny, ponieważ w momencie, kiedy przyjmuje do adaptacji projekt, staje się za niego odpowiedzialny. Musi go tak zaadaptować, aby dom był nie tylko funkcjonalny, ale również bezpieczny.

Na wyborze dobrego architekta nie można oszczędzać, ponieważ od niego zaczyna się budowa domu. Bez dobrze wykonanej adaptacji projektu nie zostanie również uzyskane pozwolenie na budowę.

Koszt adaptacji projektu - ile wynosi?

Koszt adaptacji budynku mieszkalnego jest spory, ponieważ waha się w granicach 1500 – 3000 złotych, w zależności od regionu oraz stawek danego architekta. Drożej nie znaczy lepiej. Warto korzystać z usług architekta, który ma dobrą renomę, prowadzi działalność.

Przy okazji adaptacji dokonuje się zazwyczaj zmian, czasem w detalach, często również związany z przesuwaniem ścian nośnych, funkcją pomieszczeń, zmianą rodzaju instalacji. W zależności od wielkości zmian cena jest bardzo różna. Zazwyczaj waha się od kilkuset złotych, nawet do kilku tysięcy.

Jakich dokumentów potrzebujesz do adaptacji projektu budowy domu?

Do wykonania adaptacji projektu potrzebne są inne dokumenty, które również kosztują od kilkudziesięciu złotych do kilkuset, należą do nich dokumentacja projektu gotowego, mapa geodezyjna do celów projektowych, decyzja o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania terenu, warunki techniczne przyłączy.

Nowoczesny dom

ul. Piękna 5 25-415 Kraków

522-310-428

kontakt@e-projektydomow.pl