Z czego budować energooszczędny dom?

Z czego budować energooszczędny dom?

Domy energooszczędne - nowoczesne rozwiązania

Domy energooszczędne buduje się w różnych technologiach, murowanej, drewnianej, szkieletowej. Ważne jest zastosowanie nowoczesnych rozwiązań związanych z prawidłowym ociepleniem, wentylacją, termoizolacją, a co się z tym wiąże, również właściwa stolarka okienna, drzwiowa.

Czym jest dom energooszczędny?

Domy energooszczędne to takie, które mają mniejsze zapotrzebowanie na energię, niż domy budowane tradycyjnie. Na wstępie należy wybrać projekt, który ma właściwie rozmieszczone pokoje względem stron świata, tak aby przez większą część dnia dom był dobrze nasłoneczniony, stąd przeszklenia i dobra stolarka okienna.

Z czego zbudować energooszczędny dom?

Dom taki zbudowany jest z materiałów, które posiadają dobre właściwości termoizolacyjne. Odpowiednim materiałem na ściany nośne jest beton komórkowy, dodatkowo dobrze ocieplony. Najlepiej sprawdza się styropian, wełna o grubości 18- 20 cm. Bardzo ważne jest dobre ocieplenie dachu warstwą o grubości 40- 50 cm. Ciepłe powietrze unosi się ku górze i ucieka z domu, a dobra izolacja je zatrzymuje.

Materiałem o dobrej izolacyjności cieplnej jest również ceramika polaryzowana. Bardzo istotne jest tutaj właściwe ustawienie pustawa wobec ściany.

Są również materiały, które bardzo dobrze akumulują ciepło wewnątrz. Najlepszy wybór to ściany zewnętrzne, warstwowe z betonu komórkowego, natomiast ściany wewnętrzne wykonane z bloczków wapienno-piaskowych, które bardzo dobrze zatrzymują ciepło wewnątrz budynku. Zwłaszcza że każde pomieszczenie wymaga innej temperatury, stąd ważna jest prawidłowa izolacja również ścian wewnętrznych.

Nowoczesny dom

ul. Piękna 5 25-415 Kraków

522-310-428

kontakt@e-projektydomow.pl