Cechy nowoczesnego salonu

Cechy nowoczesnego salonu

Salon klasyczny czy nowoczesny?

Klasyczny salon posiada szereg zalet, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że nie jest jedyną opcją aranżacyjną, która może nas zainspirować. Osoby, które chcą uciec od stylu retro, wcale nie są skazane na niepowodzenie. Nowoczesne meble do salonu cieszą się coraz większym powodzeniem, a sam salon utrzymany w takim stylu może być wcale nie mniej atrakcyjny niż ten, w którym rządzi klasyka. Co więcej, odpowiednio zaaranżowany z sukcesem łączy ze sobą tak elegancję, jak i funkcjonalność, a więc dwie cechy o fundamentalnym znaczeniu dla wygody domowników.

Aranżacja nowoczesnego salonu

Trudno dziwić się, że poświęcamy mu tak wiele miejsca, nie da się bowiem zaprzeczyć temu, że jest on najbardziej reprezentatywnym wnętrzem każdego domu. To wizytówka mieszkania, warto więc zadbać o to, aby zawsze wyróżniała go nienaganna aranżacja. O jego charakterze bardzo często decyduje wybór mebli. Salon to wnętrze, które zawsze należy planować z dużą starannością, powinien bowiem robić dobre wrażenie nie tylko na domownikach, ale i na osobach, które znajdą się w nim przez przypadek. Tworząc projekt aranżacyjny, w pierwszej kolejności należy brać pod uwagę charakter pojawiających się w salonie mebli i nie ma tu znaczenia to, jaki styl jest nam najbliższy. Zwolennicy salonu nowoczesnego w swojej formie powinni jednak pamiętać o tym, że opisującymi go słowami kluczowymi są minimalizm oraz prostota. Nie bez znaczenia jest i to, że salon taki charakteryzuje niezwykły szyk. Im mniej jest mebli, wzorów oraz kolorów, tym lepiej dla wnętrza oraz jego użytkowników. Styl nowoczesny to swego rodzaju pochwała tak przestrzeni, jak i minimalizmu, wszystko jest przy tym dopełnione prostotą. Nowoczesne wnętrza kojarzą się między innymi ze stonowaną kolorystyką, możemy więc spotkać w nich przede wszystkim biele i beże, choć modne są również szarości i brązy. Taki dobór kolorów nie wydaje się zresztą przypadkowy, nie da się bowiem zaprzeczyć, że najlepiej odnajduje się w otoczeniu mebli nie tylko prostych, ale również eleganckich. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że styl nowoczesny w salonie nie pozwala nam na żadne ożywienie kolorystyczne. Z pomocą przychodzą nam dodatki takie, jak choćby poduszki i wazony. Styl nowoczesny lubi minimalizm, liczba wspomnianych dodatków bywa więc ograniczona.

Minimalizm w salonie

Nie ma tu miejsca na ozdobne dekoracje, trudno też szukać wyposażenia, które może być postrzegane jako zbędne. Często do minimum ogranicza się również meble, wychodząc z założenia, że w salonie jest miejsce jedynie na te z nich, bez których rzeczywiście nie można się obejść. Stawia się też na geometryczne kształty, są one bowiem nie tylko funkcjonalne, ale również posiadają charakter ozdobny. Wszelkie kształty typowe dla zabudowy meblowej odbiegające od normy są zresztą mile widziane, nie trzeba przy tym obawiać się zarówno szkła, jak i drewna.

Nowoczesny dom

ul. Piękna 5 25-415 Kraków

522-310-428

kontakt@e-projektydomow.pl